Geoblog.pl    masar    Podróże    Na spotkanie z przygodą - Azja 06/07    Na pustyni
2006

Na pustyni

Indie, Jaisalmer

Miesiac podrozy za mna, a nawet nie wiem kiedy mi to przelecialo. Co wazniejsze to poki co nie dopada mnie znurzenie
tym wszystkim, czego powiem szczerze troche sie obawialem. Jednym slowem jest dobrze i poki co cala na przod.

Z Pusharu ruszylem do Jaisalmeru z Tata, tzn. kozystajac z ulug panstwowego przewoznika, czyli firmy TATA :). Koszt przejazdu z Pushar do Jaisalmer to : bus do Ajmer 6Rp, bus Ajmer-Jodhup 103 Rp (przeszlo 4h), bus Jodhpur-Jaislmer 92 Rp. Miasto to jest polozone na Pustyni Thar i poczatkowo nie bylo w moich planach, ale wiele osob je polecalo wiec sie skusilem. Pustynie Thar w jakims stopniu przemiezylem juz po stronie pakistanskiej, wiec mniej wiecej wiedzialem jakich widokow sie spodziewac po trzydniowym Camel Safari (jazda na wielbladach z nocowaniem na wydmach pod golym niebem). Koszt tej imprezy to 450 Rp za dzien. W wyprawie uczestnioczylo 8 uczestnikow w tym ja oraz 4 camel menow, ktorzy przyrzadzali posilki i wogole nad wszystkim czuwali. W Polsce sezon ogniskowy juz dawno zakonczony, a tutaj wieczory spedzolismy wlasnie w taki sposob, tuz za plecami kapletna ciemnosc, a niebo usiane gwiazdami. Do pelni szczescia brakowalo mi tylko kielbasek :). Z dwoch nocek ktore spedzilem na pustyni jedna byla calkiem znosna, ale druga byla naprawde zimna a do tego zaczal wiac wiatr. Sama jazda na wielbladach to nawet niezla frajda tylko po trzech dniach w siodle niezle bola cztery litery. Wogole to calkiem fajne zwierzeta z tych wielbladow, tylko troche nie wychowane (pierdzenie itp. tochleb powszedni), zreszta jak ich panowie, ale to juz inna historia :). Przy okazji to niezle sie zdolowalem co do poziomu mojego angielskiego bo siedzac w towarzystwie Anglikow, Australijczykow i Kanadyjki czasami naprawde rozumiale niewiele.

WESOLYCH SWIAT :)

ŁAŁEK GOJA
ŁAŁEK GOJA - 2006-12-21 19:18
Wesołych Swiat Masarku...chowej sie tam dobrze...a i jakiego karpika tam posmakoj:):)..

Q
Q - 2006-12-22 10:52
Wesołych, wesołych Masar...3mej sie tam twardo, bo widza idziesz jak burza i Twoje opisy powalaja z nóg! POWODZENIA

krzysiu b. goja
krzysiu b. goja - 2006-12-22 18:07
no to panie Masar wesołych świąt ci życza na tyj pustyni no i tak jak łałek pisoł złow sie tam jakego karpia na jaki oazie abo kaj!!!!!

gucio
gucio - 2006-12-22 21:08
No to panie inzynierze niezła impreza Przeczytałem wszysto od dechy do dechy i jestem pod sporym wrażeniem bo ja straciłbym sie już za katowicami ;) Trzymaj sie, pozdrowienia od cindy no i wesołych świąt

Filat
Filat - 2006-12-23 03:03
To jest piękne, pustynia, kamela no i spanie pod gołym niebem. Jest 3.00 a jo jeszcze nie
śpia. Trzymej się ciepło, co nom kolejny roz nie zmarzniesz. Za życzenia wielkie dzięki. Również tobie życza wesołych i pogodnych świąt. Ciekawe czy tam w ogóle znajdziesz jakiś katolicki kościół w tym pierdzącym kraju?

ADIK
ADIK - 2006-12-23 13:10
WESOLYCH SWIAT!!! JESTES JUZ FAKIREM???

Ania-siostra
Ania-siostra - 2006-12-23 16:14
Bedzie nam Ciebie brakować w te święta braciszku. Trzymej się ciepło. Dziekujemy za życzenia i też życzymy zdrowych i pogodnych Świąt.........

krzysiu b. goja
krzysiu b. goja - 2006-12-23 16:46
Dziynki za życzynia panie Masarq!!! jak już ci sie niy udo żodnego karpia złowić to może jakego camela na brandzie pogrillujesz:P:P:P

Kamilka
Kamilka - 2006-12-23 17:18
Dziękuję Łukaszku za życzenia świąteczne:* Tobie też życzę zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Pozdrowienia od całej rodzinki a szczególne ode mnie :))

M@kiet
M@kiet - 2006-12-24 00:33
Wesołych Świąt Masar

Elwis
Elwis - 2006-12-24 12:42
Witam Pana Inżyniera!!
Wesołych i spokojnych oraz szczęśliwego nowego 2007 roku, zycze Ci sily i wytrwalosci do dalszej podrozy. Powodzenia!!

Wito&Basia
Wito&Basia - 2006-12-24 13:17
Haaa!!Zdrowych, wesołych no i spokojnych Świąt!Żeby ci ta wyprawa przebiegała po twojej myśli i żebyś cały i zdrowy wrocił do domu!!No i zebyś więcej wpisów robił :p bo teraz miałeś duuużą przerwę no ale jak się bujałeś po pustyni na wielbłądach to zrozumiałe.Heh mamy nadzieje że znajdziesz tam coś co ci będzie przypominać o domu, Kościoły tam są więc niebędzie problemu jedank z jedzonkiem hmmm:P...

Elwis
Elwis - 2006-12-24 21:34
Wesołych i spokojnych swiat oraz Szczesliwego Nowego 2007 roku. Wszystkiego najlepszego, przede wszystkim zdrowia i szczescia w dalszej podrozy.
Powodzenia!!

koszyk