Geoblog.pl    masar    Podróże    Na spotkanie z przygodą - Azja 06/07    W Rajastanie
2006

W Rajastanie

Indie, Pushkar

Aktualnie przebywam w Puskhar wiosce polozonej na pustyni. Miejsce troche spokojniejsze od tych ktore dotychczas widzialem, wiec mozna troszke odpoczac. Jest to szczegolne miejsce kultu Brahmy ze swietym jeziorkiem . Tak wogole to narazie ten Hinduizm to wogole do mnie nie przemawia, nie wiem moze mam za mala glowe i mi sie to w niej nie miesci, ale skojazenia mam jednoznaczne z balwochwalstwem (bez urazy). Inne religie z ktorymi sie narazie zetknalem byly jakos bardziej przyswajalne a i w swiatyniach panowal swego rodzaju porzadek (chodzi miedzy innymi o brak zebrakow). Z pewnascia jednym z glownych czynnikow ktory wplywa tak a nie inaczj na moja ocene to czczenie wielu Bogow i Bostw co jest totalnym przeciwienstwem wszystkiego co dotychczas spotkalem.

Pragne poinformowac iz jedna z moich nog zostala swieta noga za sprawa wdepniecia w swieta kupe zrobiona przez swieta krowe :)

Byly pytania o przyrode tak wiec odpowiadam. Dotychczas widzialem jednego szczura ktory sie przechadzal po knajpie w ktorej przebywalem:), jedna mysz ktora latala po pociagu, ponadto nad glowa od czasu do czasu przeleci jakas papuga, a dzis natknalem sie na stadko malp.

vasyl
vasyl - 2006-12-16 19:17
hehe panie Masarku:D fajneie sie to czyto:) my dzisiej idymy do Zaglobyna beer:) poznols juz tam jako fajno Hinduska?:)

Wito&Basia
Wito&Basia - 2006-12-16 20:19
Helo!!Dzieki za kartke!! Wczoraj bylismy na rozdaniu dyplomow jednak twojego mi niechcieli dać :/ . A ty widze sobie ladnie poczynasz, ciekawy jestem jakie tam jest u ciebie jedzenie, bo nigdy jeszcze niejadlem specjalow hinduskich hhmm napisz cosik o tym ..:) Pozdro

Wydry
Wydry - 2006-12-18 19:26
Hej Baco,
Jestesmy pod wielkim wrazeniem twojej podrozy, zazdroscimy Ci bardzo, super z tymi papugami nad glowa. A dolaczamy sie do prosby opisu tego, co jesz, bo to bardzo ciekawe. I napisz jak planujesz Swieta spedzic. Pozdrawiamy, trzymamy kciuki za dalsza podroz.

NINA BOMBOR
NINA BOMBOR - 2006-12-18 20:30
CZEść BACA. DOWIEDZIAłAM SIE O TWOICH DALEKICH PODRóżACH PRZED ROZDANIEM DYPLOMóW. JESTEM PEłNA PODZIWU I POPIERAM. BęDZIESZ MIAł CO NA STAROść WNUKOM OPOWIADAć.NIE MASZ PROBLEMóW Z DOGADANIEM SIę?POZDRAWIAM!!!

Basia i Krzysio
Basia i Krzysio - 2006-12-19 19:23
Cześć!!! dziękujemy za kartka!! fajnie że mają w Pakistanie poczta:) acha poswiec tez drugo noga!! pozdrawiamy!!!

Filat
Filat - 2006-12-19 20:43
Za pół zdania o zwierzętach bardzo dziękuję. Napisz co tam jest do jedzenia. Co jadasz na śniadanie a co na obiad?

masar
Łukasz Nowak