Geoblog.pl    masar    Podróże    Na spotkanie z przygodą - Azja 06/07    Na Rumunsk?ej z?em?
2006

Na Rumunsk?ej z?em?

Rumunia
Rumunia, Bucarest

P?erszym Rumunem jak?ego spotkalem byl jak?s p?jany dz?adek a zaraz potem jakas grubka malolatow baczn?e mn?e obserwowala. N?e baczac na wszystko dz?eln?e rusam w strone dworca kolejowego po b?let do Bukaresztu. Najleprze bylo to ze jedyna osoba ktora byla w stan?e m? pomoc w zakup?e b?letu byl bezdomny z dworca ktory um?al ang?elsk? w przec?w?enstw?e do calej reszty laczn?e z kasjerka. N?estety tak jak koles m? pomogl tak rowoczesn?e troche zaszkodz?l, bo momentaln?e wszyscy w?edz?el? gdz?e jade no ? ze rzecz jasna mam p?en?adze. Troche najadlem s?e strachuş ale zakamuflowalem s?e m?edzy ?nnym? bezdomnym? ? tym podobnym? w poczekaln? ? jakos przetrwalem te przeszlo 2 godz?ny pom?mo jawnych wyzw?sk ?tp.

Sama podroz poc?ag?em przeb?ega spokojn?e ? w m?lym towarzystw?e, zreszta co do kole? w tym kraju przekonalem s?e juz podczas mojej poprzedn?ej w?zyty w tym kraju.

Cena b?letu kolejowego Suceava-Bukareszt 58 le?
Czas trwan?a : 6,5 h

W Bukareszc?e spotyka mn?e n?em?la n?espodz?anka co do ceny b?letu na poc?ag Bukareszt-Stambyl ? trzeba bylo pokrec?c s?e w celu poszukan?a jak?ejs alternatywy, ktora w sum?e znajdowala s?e calk?em n?edaleko bo na przec?wko dworca kolejowego (b?oro podrozy Toros polecam). Z Bukaresztu wyruszam o 16 a w autobus?e full serv?ce: p?c?e, husteczk? naw?lzajace ? banany ?. Na gran?cy rumunsko-bulgarsk?ej oczyw?sc?e znowu problemy, ale tym razem celn?cy sa n?eug?ec? ? 3 koles? konczy cala podroz juz po godz?n?e wlasn?e na tej gran?cy. W autobus?e tradycyjn?e juz jedz?e to ? owo, do tego szofer kupuje na bezclowce 2 kartony Jacka Dan?elsa ? rozdaje kazdemu po flaszce. N?estety celn?cy na kolejnej gran?cy tzn. Bulgarsko-rumunsk?ej doskonale or?entuja s?e w calym precederze ? po szczegolowej kontrol? w punkc?e kontrolnym po chodn?ku kulaja s?e kolejne flaszk? tego wspan?alego trunku. Uratowalu s?e 3 butelk? z tego 1 przemyc?lem ja ? bo jako jedyny turysta w sum?e nawet n?e bylem trzepany.

Czas podrozy : 14 h
Cena autobusu : 125 le?

vasyl
vasyl - 2006-11-24 21:16
hehehe Masar przemytnik:D a w tyj wiosce to co loni chcieli Cie zezryc?:D:D uwazej tam na siebie:) fajnie sie to czyto:)

masar
Łukasz Nowak